Awakening the
'Genius'
in every Child

Awakening the
'Genius'
in every Child

NAV

Zonal / Inter School Competitions

Zomal- Level Atheletics Meet(2023-24)

HTML Table Generator
S.No Name Of The Student Category Medal
1. Vriti Bhatia 400M Gold
2. Vriti Bhatia 400M Gold

District- Level Poetry Recitation (Hindi) Competition(2023-24) Secured First Position

HTML Table Generator
S.No Name Of The Student Category
1. Nysa Kapoor Junior Girls

District- Level Poetry Recitation (English) Competition(2023-24) Secured Third Position

HTML Table Generator
S.No Name Of The Student Category
1. Amiara Bhaskar Senior Girls

ZONAL- LEVEL POETRY RECITATION (ENGLISH) COMPETITION(2023-24) secured SECOND POSITION

HTML Table Generator
S.No Name Of The Student Category
1. Amiara Bhaskar Senior Girls

ZONAL- LEVEL POETRY RECITATION (HINDI) COMPETITION(2023-24) secured FIRST POSITION

HTML Table Generator
S.No Name Of The Student Category
1. Saanvi Gidwani Junior Girls

ZONAL- LEVEL POETRY RECITATION (ENGLISH) COMPETITION(2023-24) secured THIRD POSITION

HTML Table Generator
S.No Name Of The Student Category
1. Nysa Kapoor Junior Girls

ZONAL- LEVEL SOLO CLASSICAL SINGING COMPETITION(2023-24) secured SECOND POSITION

HTML Table Generator
S.No Name Of The Student Category
1. Shreya Gupta XII

INTER SCHOOL COMPETITION(2023-24) held at SHREE RAM GLOBAL SCHOOL Event : STORY TELLING WITH PUPPET secured THIRD POSITION

HTML Table Generator
S.No Name Of The Student Class
1. Saanvi Maheshwari II
2. Looshika Mahipal II
3. Garvit Khanna II
4. Aakrit Choudhary II

INTER SCHOOL COMPETITION(2023-24) held at SHREE RAM GLOBAL SCHOOL Event : STORY TELLING THROUGH SELF COMPOSED POEM secured THIRD POSITION

HTML Table Generator
S.No Name Of The Student Category
1. Ragatmika Dutta VI

ZONAL LEVEL – SKATING COMPETITION (2023-24) secured SECOND POSITION (SILVER MEDAL)

HTML Table Generator
S.No Name Of The Student Category
1. Phalak Dhingra X

ZONAL LEVEL – SKATING COMPETITION (2023-24) secured FIRST POSITION (GOLD MEDAL)

HTML Table Generator
S.No Name Of The Student Category
1. Swanik Sharma IX

ZONAL LEVEL – SKATING COMPETITION (2023-24) secured THIRD POSITION (BRONZE MEDAL)

HTML Table Generator
S.No Name Of The Student Category
1. Phalak Dhingra X

ZONAL LEVEL – SKATING COMPETITION (2023-24) secured SECOND & THIRD POSITIONS (different categories) (SILVER & BRONZE MEDAL)

HTML Table Generator
S.No Name Of The Student Category
1. Dhruv Singhal XII

ZONAL LEVEL – SOLO CLASSICAL SINGING COMPETITION (2022-23) secured THIRD POSITION K.C.GARG MEMORIAL, INTER SCHOOL TECH SYMPOSIUM – DIGILOGOUS 8.0 (2022-23) held at RUKMINI DEVI PUBLIC SCHOOL Event : CODE DIVERS (SCRATCH) secured FIRST POSITION

HTML Table Generator
S.No Name Of The Student Category
1. Priyansh Nigam VIII

ZONAL LEVEL – SOLO CLASSICAL SINGING COMPETITION (2022-23) secured THIRD POSITION

HTML Table Generator
S.No Name Of The Student Category
1. Shreya Gupta XI

ZONAL LEVEL – SLOGAN WRITING COMPETITION (2022-23) secured SECOND POSITION

HTML Table Generator
S.No Name Of The Student Category
1. Pragya Mittal XII

KRITI – INTER SCHOOL ARTISTRY COMPETITION (2022-23) held at DAV SCHOOL Event : INTELLECT ARTSY (CRAFT THE IMAGINATION) secured CONSOLATION PRIZE

HTML Table Generator
S.No Name Of The Student Category
1. Divyanshi Dudeja XII

KRITI – INTER SCHOOL ARTISTRY COMPETITION (2022-23) held at DAV SCHOOL Event : CREATIVE MOVES ( FUSION DANCE) secured II POSITION

HTML Table Generator
S.No Name Of The Student Category
1. Sanskriti VI
2. Diya VI
3. Sanchi VII
4. Saanvi Mittal VII
5. Sanchi VII
6. Prathna VII
7. Bhumika VII
8. Arshnoor VII
9. Saanvi Gidwani VII

KRITI – INTER SCHOOL ARTISTRY COMPETITION (2022-23) held at DAV SCHOOL Event : THE TWIRL ( INDIAN FOLK DANCE) secured II POSITION

HTML Table Generator
S.No Name Of The Student Category
1. Pulkita Bajaj IX
2. Gungun Kamra IX
3. Chehak Thukral IX
4. Nainika Bisht IX
5. Saanvi Sareen IX
6. Nikhil Ahuja IX
7. Harshul Mahajan IX
8. Hargun Kaur IX

ZONAL LEVEL COMPETITION (2021-22) Event : ATHELETICS (200m, 400m) secured II POSITION

HTML Table Generator
S.No Name Of The Student Category
1. Vritti Bhatia VIII

ZONAL LEVEL COMPETITION (2021-22) Event : SOLO SINGING secured II POSITION

HTML Table Generator
S.No Name Of The Student Category
1. Vani Khemka VI

HUNAR – INTER SCHOOL COMPETITION (2021-22) held at St. COLUMBO PUBLIC SCHOOL Event : FANCY DRESS COMPETITION secured I POSITION

HTML Table Generator
S.No Name Of The Student Category
1. Sanchi Garg Pre Primary
2. Aayra Madra Pre Primary

LA FERIA – THE LANGUAGE FAIR (2021-22) held at Mayur Public School Event : MYTHS AND TALES secured III POSITION

HTML Table Generator
S.No Name Of The Student Category
1. Kaavya Gogia X

Smt. Indrawati Memorial -Inter School Competition, 2021 held at Queen’s Convent School, Rohini Event : ADD – O – MINIYA secured II POSITION

HTML Table Generator
S.No Name Of The Student Category
1. Ravya Aggarwal Springboard C

‘RIDE THE WAVES’ -Inter School Competition, 2021 held at Vidya Bharati School, Rohini Event : DATE WITH MY MARINE MATE secured II POSITION

Smt. Indrawati Memorial -Inter School Competition, 2021 held at Queen’s Convent School, Rohini Event : ADD – O – MINIYA secured II POSITION

HTML Table Generator
S.No Name Of The Student Category
1. Mehransh Malhotra Blueprint A
2. Aalia Verma Springboard B

Smt. Indrawati Mittal Memorial – Inter School Competition, 2021 held at Queen’s Convent School, Rohini Event : SILENT WHISPERS secured II POSITION

HTML Table Generator
S.No Name Of The Student Category
1. Vani Khemka IV

Smt. Indrawati Mittal Memorial – Inter School Competition, 2021 held at Queen’s Convent School, Rohini DANCE COMPETITION secured II POSITION

HTML Table Generator
S.No Name Of The Student Category
1. Aarna Bhalla KG
Scroll to Top
×